Wyspy Karkanna

08 luty 2013.

167
com_content.article
(7 razy zagłosowano, średnia ocena 4.86 na 5)
Wyspy Karkanna 4.86 out of 50 based on 7 voters.


Osoby ceniące sobie ciszę i spokój, chcące oderwać się od cywilizacji, za swój cel podróży powinny wybrać Wyspy Karkanna. Znajdują się one przy wschodnim wybrzeżu Tunezji, w Zatoce Kabiskiej, około 25 km od Safakisu.

Tunezja | Głównym miastem Wysp Karkanna jest Remla
Tunezja | Głównym miastem Wysp Karkanna jest Remla (by abirarous )

Archipelag składa się z dziewięciu wysp, a ich łączna powierzchnia wynosi 160 km2. W 2006 roku, wyspy zamieszkiwało około 14 tys. osób.

Głównym miastem Wysp Karkanna jest Remla (wyspa Chergui). W 1980 roku miała tam miejsce ogromna susza. Większość mieszkańców była zmuszona opuścić wyspę i przenieść się na kontynentalną część Tunezji.

Wyspy Karkanna są piękne, niemal nietknięte przez cywilizację. Najwyższy punkt wysp wynosi 13 m.

Jakiej pogody można się spodziewać na wyspach? Jest tu bardzo ciepło, sucho i wietrznie. Dzieje się tak za sprawą silnych wiatrów morskich nadchodzących z kontynentu.

Klimat nie sprzyja rozwojowi rolnictwa. Niektórzy wyspiarze posiadają kury czy kozy, ale jedynie do własnego użytku. Bardzo popularne jest wędkowanie. Połów ośmiornic jest głównym źródłem utrzymania mieszkańców wysp. Eksportowane są one nie tylko do kontynentalnej części wyspy, ale i innych pobliskich krajów.

Tunezja | Wyspy Karkanna to grupa dziewięciu wysp
Tunezja | Wyspy Karkanna to grupa dziewięciu wysp (by abirarous )

Czytaj także:

Dodaj komentarz ...