Kiedy jechać do Tunezji?

24 luty 2015.

32
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 4.63 na 5)
Kiedy jechać do Tunezji?4.63 out of 50 based on 8 voters.


Zanim odpowiemy sobie na pytanie „Kiedy jechać do Tunezji?” musimy określić cel naszej podróży w te strony. Tunezja przez cały rok wita swych gości piękną pogodą i gorącym słońcem, ale musimy zastanowić się czy wolimy upalne miesiące letnie, czy może łagodniejszą wiosnę i jesień.

Tunezja | Miesiące letnie w Tunezji są idealne na plażowanie i imprezowanie
Tunezja | Miesiące letnie w Tunezji są idealne na plażowanie i imprezowanie (by ndrwfgg )

Najlepsza pora

Najlepszą porą na zwiedzanie Tunezji jest wiosna lub jesień. Wówczas możemy liczyć na przyjemne ciepło i przeważnie słoneczną pogodę (temperatury osiągają średnio 16-21 stopni Celsjusza).

Ponadto wiosną, po zimowych deszczach, tunezyjskie krajobrazy stają się wyjątkowo zachwycające –pięknie zazielenia się przyroda i rozkwitają wszystkie rośliny.

Upalne lato

W lipcu i sierpniu na wybrzeżu jest całkiem przyjemnie, jednak w dużych miastach i w okolicach Sahary upał będzie bardzo doskwierający. Dużym plusem miesięcy letnich jest to, iż w tym właśnie czasie odbywa się w Tunezji wiele koncertów, festiwali i wszelakiego rodzaju imprez. Lato to także szczyt sezonu, co nie pozostaje bez wpływu na ceny.

Jesienią Sahara

Listopad jest najlepszym miesiącem na wycieczki w głąb Sahary. Pogoda jest wówczas najłagodniejsza, a różnica temperatur miedzy dniem a nocą nie aż tak duża. Co więcej miasta Douz i Tozeur są w tym czasie gospodarzami znanych festiwali pustynnych.

Tunezja | Wiosna i jesień to świetny czas, by wybrać się na tunezyjską pustynię
Tunezja | Wiosna i jesień to świetny czas, by wybrać się na tunezyjską pustynię (by renaud44 )

Dodaj komentarz ...