Tunezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich

22 sierpień 2016.

199
com_content.article
(11 razy zagłosowano, średnia ocena 4.64 na 5)
Tunezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich4.64 out of 50 based on 11 voters.


To już koniec XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i sportowych zmagań zawodników z całego świata. Kolejna Olimpiada i szansa na medale dopiero za 4 lata. W tym roku Tunezji udało się zdobyć podczas Igrzysk 3 medale, a w klasyfikacji medalowej zająć 75 miejsce.

Tunezja |
Tunezja | To już koniec olimpijskich zmagań (by oddsock )

Tunezja na Olimpiadzie

Reprezentanci Tunezji po raz pierwszy wzięli udział w Olimpiadzie w 1960 roku w Rzymie i od tamtej pory uczestniczyli w każdych Igrzyskach z wyjątkiem IO w 1980 roku w Moskwie.

W latach 1960-2012 Tunezja zdobyła na Igrzyskach Olimpijskich łącznie 10 medali, z czego 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

Najwięcej medali, bo aż 5, sportowcy z Tunezji zdobyli w lekkoatletyce, pozostałe 3 w pływaniu i 2 w boksie.

Na tegorocznej Olimpiadzie w Rio Tunezyjczykom udało się zdobyć 3 brązowe medale olimpijskie w takich dyscyplinach sportowych jak teakwondo, szermierka i zapasy.

Medaliści z Rio 2016

Oussama Oueslati – brązowy medalista w taekwondo (80 kg mężczyzn). W walce o medal Oussama pokonał zawodnika z USA - Stevena López.

Inès Boubakri – zdobywczyni 3 miejsca na olimpijskim podium w szermierce w kategorii: floret indywidualnie kobiet. O medal walczyła i zwyciężyła z zawodniczką z Rosji – Aidą Szanajewą.

Marwa al-Amiri – brązowa medalistka w zapasach w kategorii: styl wolny do 58 kg kobiet. Medal zdobyła dzięki zwycięskiej walce z zawodniczką z Azerbejdżanu –  Juliją Ratkiewicz.

Dodaj komentarz ...