Symbole Tunezji

31 marzec 2017.

198
com_content.article
(14 razy zagłosowano, średnia ocena 4.93 na 5)
Symbole Tunezji4.93 out of 50 based on 14 voters.


Każdy kraj ma miejsca, przedmioty, z którymi jest kojarzony. Z Francją kojarzą nam się bagietki i Wieża Eiffla, z Egiptem piaszczyste plaże i piramidy. A z czym kojarzy się Tunezja?

Tunezja | Chèchia jako pamiątka z wakacji
Tunezja | Chèchia jako pamiątka z wakacji (by markhodson )

Tunezja – z czym nam się kojarzy?

Ręka Fatimy

Ręka Fatimy to amulet chroniący przez złym urokiem rzuconym przez źle życzących nam ludzi. Jest ona symbolem mocy, siły, błogosławieństwa. Widoczna jest w biżuterii: kolczykach, wisiorkach, bransoletach oraz na drzwiach, jako mosiężne kołatki.

Kwiat jaśminu

Kwiatowym symbolem Tunezji jest kwiat jaśminu. Spacerując ulicami, dostrzeżemy białe kwiaty – to właśnie jest jaśmin. Co ciekawe, pod tą nazwą kryje się aż 200 gatunków kwiatów.

Chechia

Charakterystycznym nakryciem głowy tunezyjskich mężczyzn jest Szaszija lub z francuskiego Chèchia. Wielu turystów kupuje je jako pamiątkę z Tunezji.

Słońce i plaża

Tak, z Tunezją kojarzy się też gorąca, piaszczysta plaża oraz palące słońce. To głównie dla nich turyści tak chętnie odwiedzają tej kraj. Piękna, słoneczna pogoda jest tu gwarantowana.

Tunezja | Słomiane parasole
Tunezja | Słomiane parasole (by biscotte )

Słomiane parasole

Jeśli plaża, to też charakterystyczne słomiane parasole, pod którymi można skryć się przez promieniami słonecznymi.

Bazary

Z Tunezją kojarzą się również wszechobecne bazary – głośne, o mieniących się kolorach i wymieszanych zapachach. Pamiętajmy, że na stoiskach zazwyczaj nie ma cen i obowiązującą zasadą jest targowanie się!

Przyprawy

Niezwykle aromatyczne, dodające charakterystycznego smaku każdej potrawie – przyprawy. Dostępne w każdym sklepie i na każdym bazarze. Tu prym, zwłaszcza wśród turystów, wiedzie ostra pasta harissa, dostępna jedynie w krajach arabskich. Inne popularne zioła i przyprawy to: kolendra, mięta, kurkuma oraz szafran.

Tunezja | Kolorowe i aromatyczne przyprawy
Tunezja | Kolorowe i aromatyczne przyprawy (by katinalynn )

Dodaj komentarz ...