Podróżując do Tunezji zarejestruj się w systemie Odyseusz

29 grudzień 2016.

195
com_content.article
(10 razy zagłosowano, średnia ocena 4.90 na 5)
Podróżując do Tunezji zarejestruj się w systemie Odyseusz 4.90 out of 50 based on 10 voters.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje: „Poświęć pięć minut i zarejestruj się w serwisie odyseusz.msz.gov.pl. Te kilka minut może uratować twoje życie”.

Tunezja | Kairouan
Tunezja | Kairouan (by t_abdelmoumen )

Co to jest Odyseusz?

Coraz więcej osób podróżujących do Tunezji zgłasza swój pobyt w systemie Odyseusz. Co to właściwie jest? Jest to rządowy program Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych Polaków przebywających za granicą. Dzięki zgłoszeniu podróży, placówki konsularne i dyplomatyczne w sprawny sposób mogą pomóc obywatelom Polski.

Jak zgłosić podróż?

Zgłoszenie podróży trwa kilka minut. Jeśli wybieramy się na krótki, zagraniczny urlop, nie musimy się rejestrować – wystarczy wysłać zgłoszenie (dane osobowe usuwane są 14 dni po zakończeniu podróży). W przypadku dłuższej podróży, przy możliwej zmianie pobytu lepiej założyć profil, dzięki czemu możliwe będzie modyfikowanie danych.

Podczas zgłaszania podróży wpisujemy takie dane jak: imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu, adres e-mailow, miejsce pobytu za granicą, data wyjazdu i powrotu oraz aktualne dane osoby w Polsce, z którą w razie zagrożenia naszego życia lub zdrowia przedstawiciel MSZ będzie mógł się skontaktować.

Po wypełnieniu zgłoszenia, klikamy „zgłoś podróż”. Na podany adres mailowy otrzymamy potwierdzenie zgłoszenia. System Odyseusz jest bezpłatny.

Tunezja | Widok na Susę
Tunezja | Widok na Susę (by Ivan )

Odyseusz a Tunezja

W związku z niestabilną sytuacją w Tunezji warto zachować dodatkowe środki bezpieczeństwa, jednym z nich jest zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz. W razie nieprzewidzianych sytuacji losowych zostanie udzielona nam niezbędna pomoc, a nasi najbliżsi zostaną jak najszybciej poinformowani o naszym stanie.

Tunezja | Przed wyjazdem do Tunezji warto zgłosić podróż w systemie Odyseusz
Tunezja | Przed wyjazdem do Tunezji warto zgłosić podróż w systemie Odyseusz (by archer10 )

Dodaj komentarz ...