Czy w Tunezji jest bezpiecznie?

19 listopad 2015.

193
com_content.article
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 4.33 na 5)
Czy w Tunezji jest bezpiecznie?4.33 out of 50 based on 3 voters.


Czy w Tunezji jest bezpiecznie? Niestety nikt z nas nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Sytuacja w innych krajach, takich jak Francja, pokazała, że żadnego miejsca nie można być pewnym. Pewne jest jednak jedno: władze Tunezji robią wszystko, by wypoczywającym tam turystom nic się nie stało.

Tunezja | Władze Tunezji robią wszystko, by turyści czuli się bezpiecznie
Tunezja | Władze Tunezji robią wszystko, by turyści czuli się bezpiecznie (by archer10 )

Wzmożona ochrona

Władze Tunezji i sami Tunezyjczycy robią wszystko, by turyści czuli się w kraju bezpiecznie. Na plażach i ulicach miast spacerują uzbrojeni policjanci i żołnierze. Również w hotelach jest wzmożona ochrona.

Ostrzeżenia dla podróżujących – MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ze względu na wzrost aktywności grup terrorystycznych odradza podróż do Tunezji. Osoby planujące podróż lub przebywające w kraju powinny zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie zgromadzeń w miejscach publicznych i pobytu w większych aglomeracjach miejskich. MSZ zaleca zgłoszenie pobytu za granicą w systemie Odyseusz.

Udaremniony zamach

17 listopada b.r. władze Tunezji poinformowały o udaremnionym zamachu, który miał mieć miejsce w hotelu w Sousse. Przechwycono materiały wybuchowe, bomby do ataków samobójczych, karabiny Kałasznikowa. Zatrzymano 17 osób.

Zamachy w Tunezji

W 2015 roku w Tunezji miały miejsce dwa zamachy. Pierwszy – 18 marca 2015 roku w Muzeum Bardo w Tunisie. Zginęły 24 osób, w tym 3 Polaków. Drugi zamach miał miejsce 26 czerwca 2015 na plaży w Sousse. Zmarło 39 osób, 36 zostało rannych. Po tym ataku premier Tunezji Al-Habib as-Sid zapowiedział rozmieszczenie służby wojskowej w całym kraju.

Inwestycje w bezpieczeństwo

Minister Turystyki Tunezji oraz Minister Spraw Wewnętrznych wydali polecenia mające na celu wzmocnienie bezpieczeństwa w hotelach. W dokumencie znalazły się wytyczne dotyczące m.in. monitoringu i alarmów czy zwiększenia liczby ochrony w hotelach. Każdy pokój hotelowy jest dokładnie sprawdzany przed pojawieniem się gości. Prowadzony jest również rejestr pojazdów i dostawców wjeżdżających na teren hotelu.

Tunezja | Medyna w Safakis
Tunezja | Medyna w Safakis (by archer10 )

Źródło: strefabiznesu.polskatimes.pl, msz.gov.pl

Dodaj komentarz ...