Czy warto spędzić Wielkanoc w Tunezji?

11 kwiecień 2017.

173
com_content.article
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 4.67 na 5)
Czy warto spędzić Wielkanoc w Tunezji?4.67 out of 50 based on 3 voters.


Tunezja to egzotyczny kraj pełen słońca, zabytków i bogatej historii. Zamieszkuje go ok. 99% muzułmanów, więc nie obchodzi się tu Świąt Wielkanocnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy ten cudowny czas spędzili akurat w tym miejscu.

Tunezja | Biura podróży w okresie przedświątecznym oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych cenach
Tunezja | Biura podróży w okresie przedświątecznym oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych cenach (by womeos )

Wielu z nas nie lubi przygotowań do świąt. Może warto więc spędzić ten czas z dala od tej przedświątecznej gorączki, w którymś z egzotycznych krajów?

Biura podróży w okresie przedświątecznym oferują wiele wycieczek w bardzo atrakcyjnych cenach. Można również zdecydować się na podróż „na własną rękę”. 

Wiosna w Tunezji jest idealną porą na zwiedzanie tego kraju. Temperatura oscyluje w granicach 18 stopni Celsjusza, na kąpiel w morzu może być więc za zimno, ale jeśli chodzi o wyprawę na Saharę – jest to czas idealny. Plusem jest też fakt, że sezon jeszcze się nie zaczął, a więc w Tunezji nie przebywa zbyt wielu turystów i ceny są znacznie niższe niż, przykładowo, w lipcu.

Pomimo że Tunezja jest krajem muzułmańskim, w niektórych miastach znajdują się kościoły katolickie, w których regularnie odbywają się nabożeństwa, najczęściej w języku francuskim.

Hotel, w którym będziemy zakwaterowani z pewnością będzie starał się umilić nam pobyt, możemy więc poprosić o zorganizowanie świątecznego śniadania, oczywiście za dodatkową opłatą.

Tunezja | Wiosna w Tunezji jest idealną porą na zwiedzanie
Tunezja | Wiosna w Tunezji jest idealną porą na zwiedzanie (by womeos )

Dodaj komentarz ...