Pamiątki z Tunezji

24 sierpień 2017.

150
com_content.article
(17 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Pamiątki z Tunezji4.00 out of 50 based on 17 voters.


Urlop dobiega końca – niestety. Nie wypada jednak opuścić tak wspaniałego miejsca, jakim jest Tunezja z pustymi rękami! Rodzina i przyjaciele czekają przecież na pamiątki.

Tunezja | Tradycyjny tunezyjski targ
Tunezja | Tradycyjny tunezyjski targ (by womeos )

Ciekawe i tanie pamiątki z pewnością znajdziemy na miejscowym targu, czyli suku. Jest to tradycyjny arabski bazar, na którym będziemy musieli potargować się w celu maksymalnego zbicia ceny. Znajdziemy tu wszystko, począwszy od przypraw kończąc na ubraniach czy naczyniach.

Targi mieszczą się zazwyczaj w centrum tunezyjskich miast, a poszczególne stragany uporządkowane są na nich według branż.

Jeśli nie lubimy tłoku oraz targowania się, możemy wybrać się do sklepu z pamiątkami. Ceny będą tu jednak wyższe, a wybór znacznie mniejszy.

Jedną z najpopularniejszych pamiątek z Tunezji jest ręcznie wyrabiana ceramika. Ta najpopularniejsza wytwarzana jest w Nabulu oraz w Guellala (wyspa Dżerba). Ceramikę pochodzącą z tych miejsc można kupić w całej Tunezji, jednak na miejscu jest najtańsza. Kształty i wzory z pewnością zachwycą niejednego turystę.

Inną równie popularną rzeczą kupowaną przez turystów w Tunezji są dywany lub kilim. Nie należą one do najtańszych, ale należy pamiętać, że każdy z nich został utkany ręcznie przez tunezyjskie kobiety. Kupując je w sklepach ONAT dostaniemy potwierdzenie autentyczności. Należy pamiętać, że w Tunezji za dywan trzeba opłacić cło.

Tunezja | Jedną z najchętniej kupowanych pamiątek w Tunezji są szisze
Tunezja | Jedną z najchętniej kupowanych pamiątek w Tunezji są szisze (by dungodung )

Turyści często kupują także fajki wodne (szisze) ze smakowym tytoniem, a także wyroby skórzane (torebki, buty, paski, portfele). Małe dzieci z pewnością zachwyci pluszowy wielbłąd czy koszulka z jego wizerunkiem.

Warto także zwrócić uwagę na przyprawy, słodycze, orzechy (głównie migdały) czy owoce kandyzowane.

Kobiety z pewnością zainteresują się tunezyjską biżuterią. Stoiska z błyskotkami znajdują się niemal w każdej alei. Panów może być ciężko odciągnąć od straganów ze sztyletami i mieczami.

Tradycyjną pamiątką przywożoną z Tunezji jest również drewniany wielbłąd, którego kupimy już za 1 dinara.

Jeśli skończą się nam pieniądze to nic straconego! Na plaży znajdziemy dużo pięknych, oryginalnych kamieni i muszli.

Tunezja | Stoisko z przyprawami i orzechami
Tunezja | Stoisko z przyprawami i orzechami (by mattphotos )

Dodaj komentarz ...