Pamiątki z Tunezji

150
com_content.category
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Pamiątki z Tunezji5.00 out of 50 based on 3 voters.


Urlop dobiega końca – niestety. Nie wypada jednak opuścić tak wspaniałego miejsca, jakim jest Tunezja z pustymi rękami! Rodzina i przyjaciele czekają przecież na pamiątki.

Tunezja | Tradycyjny tunezyjski targ
Tunezja | Tradycyjny tunezyjski targ (by womeos )

Ciekawe i tanie pamiątki z pewnością znajdziemy na miejscowym targu, czyli suku. Jest to tradycyjny arabski bazar, na którym będziemy musieli potargować się w celu maksymalnego zbicia ceny. Znajdziemy tu wszystko, począwszy od przypraw kończąc na ubraniach czy naczyniach.

Targi mieszczą się zazwyczaj w centrum tunezyjskich miast, a poszczególne stragany uporządkowane są na nich według branż.

Wakacje z okresie ramadanu (27 maja - 25 czerwca)

174
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Wakacje z okresie ramadanu (27 maja - 25 czerwca)0 out of 50 based on 0 voters.


Turcja, Egipt, Tunezja i Maroko to kraje muzułmańskie, które raz w roku przeżywają ramadan, czyli miesiąc postu. W tym roku rozpoczyna się on 27 maja i potrwa do 25 czerwca. Czy warto odwiedzić te kraje w tym czasie?

Tunezja | Podczas ramadanu posiłki można spożywać jedynie po zachodzie słońca
Tunezja | Podczas ramadanu posiłki można spożywać jedynie po zachodzie słońca (by rassiel )

Czy warto jechać?

Jeśli planujemy wyjechać do kurortu i całymi dniami odpoczywać na plaży lub basenie – nie powinniśmy się przejmować. Jeśli jednak zamierzamy wybrać się w głąb kraju, zwiedzać miasta, powinniśmy być przygotowani na niemiłe niespodzianki.

Podczas trwania ramadanu banki i urzędy mogą być czynne krócej niż zwykle. Restauracje i kawiarnie mogą być w ciągu dnia całkowicie zamknięte.

Czy warto spędzić Wielkanoc w Tunezji?

173
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Czy warto spędzić Wielkanoc w Tunezji?4.00 out of 50 based on 2 voters.


Tunezja to egzotyczny kraj pełen słońca, zabytków i bogatej historii. Zamieszkuje go ok. 99% muzułmanów, więc nie obchodzi się tu Świąt Wielkanocnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy ten cudowny czas spędzili akurat w tym miejscu.

Tunezja | Biura podróży w okresie przedświątecznym oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych cenach
Tunezja | Biura podróży w okresie przedświątecznym oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych cenach (by womeos )

Wielu z nas nie lubi przygotowań do świąt. Może warto więc spędzić ten czas z dala od tej przedświątecznej gorączki, w którymś z egzotycznych krajów?

Biura podróży w okresie przedświątecznym oferują wiele wycieczek w bardzo atrakcyjnych cenach. Można również zdecydować się na podróż „na własną rękę”. 

Dodaj komentarz ...