Duz (Douz)

12 kwiecień 2016.

168
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 4.88 na 5)
Duz (Douz)4.88 out of 50 based on 8 voters.


Duz (Douz) to niewielkie miasto położone w centralnej części Turcji. Nazywane często jest Wrotami Sahary lub Bramą Sahary.

Tunezja | Wielu turystów przyjeżdża do Duz wyłącznie by wziąć udział w wycieczce na wielbłądach
Tunezja | Wielu turystów przyjeżdża do Duz wyłącznie by wziąć udział w wycieczce na wielbłądach (by archer10 )

Miejsce postoju dla karawan

W starożytności, Duz był miejscem postoju nawet dla 30 tysięcy karawan. Transportowały one ze środkowej Afryki do północnego wybrzeża złoto, sól i niewolników. Dziś to miasto przyciąga wielu zainteresowanych pustynią turystów. Na wycieczkę można wybrać się pojazdem z napędem na cztery koła, motocyklem czy wielbłądem.

Duz słynie również z ogromnej ilości palm. Rośnie tu około 500 tysięcy drzew, z których zbierane są bardzo w Tunezji cenne – daktyle.

W każdy czwartek, w starych sukach, handlarze z całego miasteczka przychodzą sprzedawać różnego rodzaju produkty. Warto przyjść tu tego dnia. Jest tu wówczas niezwykle kolorowo, gwarno i z pewnością uda nam się kupić pamiątki dla najbliższych.

Będąc w Duz warto wybrać się do Muzeum Sahary, w którym poznamy kulturę ludów Marazig. Zobaczymy tu liczne stroje, sprzęt użytku codziennego czy makiety beduińskiego namiotu.

Tunezja | Duz podczas Międzynarodowego Festiwalu Sahary
Tunezja | Duz podczas Międzynarodowego Festiwalu Sahary (by mckaysavage )

Międzynarodowy Festiwal Sahary

Najwięcej turystów przyjeżdża do Duz w czasie Międzynarodowego Festiwalu Sahary, który odbywa się zazwyczaj w listopadzie lub w grudniu.

Podczas Festiwalu Sahary posłuchamy tradycyjnej tunezyjskiej muzyki, a także będziemy mieli okazję zobaczyć wyścigi koni i wielbłądów.

Brak powiązanych artykułów

Dodaj komentarz ...